Aktualności - wszystkie

60-LAT OD PAMIĘTNYCH BARAŻY

60-LAT OD PAMIĘTNYCH BARAŻY

10 lipca w naszym Klubie obchodzono mały jubileusz. Tego dnia w 1960r. zawodnicy ówczesnego TKS STAL-BET Strzybnica mierzyli się w barażach o III ligę z KS Ruch Radzionków. Dokładnie w 60-tą rocznicę pierwszego spotkania barażowego do naszego Klubu zawitali uczestnicy tamtego, historycznego dla Strzybnicy wydarzenia. Podczas spotkania z Zarządem wspominano ze szczegółami przebieg tamtych spotkań, przeglądano zdjęcia i archiwalne materiały. Dyskutowano o późniejszych latach naszego Klubu, jak i o obecnej jego sytuacji. Spotkanie było również okazją do wręczenia grawertonów dla Pana Jana Kałużnego i Pana Józefa Gołkowskiego, upamiętniających nadanie im honorowego członkostwa w Klubie. W spotkaniu uczestniczył również Pan Helmut Krywalski. Z pośród żyjących zawodników na spotkanie nie mogli niestety przybyć Rainhold Jaruszowic i Józef Woźniczka. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki od naszego Zarządu.
W lipcu 1960r. na starym boisku zlokalizowanym w miejscu, gdzie dziś stoi szkoła podstawowa i pawilony handlowe doszło do wspomnianego meczu o awans do III ligi z Ruchem Radzionków. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna przy obecności kilku tysięcy kibiców uległa 0:2, a w rewanżu rozegranym w Radzionkowie 0:1. Z awansu cieszył się więc Ruch, ale w niczym nie umniejsza to znaczenia pojedynku, które dla naszego Klubu do dziś ma znaczenie historyczne.
Stal-Bet Strzybnica w pierwszym meczu z Radzionkowem zagrał w składzie: Józef Gołkowski - Alfred Hatlapa (Helmut Krywalski), Jerzy Drzyzga, Eryk Gowik, Alfred Siwy, Rainhold Jaruszowic, Józef Woźniczka, Hubert Sznajder, Jan Kałużny, Czesław Boronowski, Józef Rybczyński.