Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. GKS PIAST II GLIWICE S.A. 1 +4 3
2. HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE 1 +4 3
3. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 1 +3 3
4. DKS CZARNI KOZŁOWA GÓRA 1 +2 3

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

I cóż tu pisać...nie tak miała wyglądać ubiegła sobota... Niestety nie wyszedł naszym seniorom wyjazdowy mecz z KS Górnik Bobrowniki Śląskie, który zakończył się przegraną Unii 4:2.

Początek spotkania nie zwiastował takiego obrotu spraw. Przez ok. 25 minut pierwszej połowy inicjatywa jest po stronie Unii, która dość szybko obejmuje prowadzenie i idąc za ciosem stwarza kolejne groźne sytuacje do podwyższenia wyniku, jednak znów brakuje wykończenia akcji i skuteczności. Po tym okresie coś się w naszej grze zacina, a do głosu zaczynają dochodzić gospodarze, którzy bezlitośnie wykorzystują nasze katastrofalne błędy i wychodzą na prowadzenie 2:1. Do tego kontuzji doznaje nasz bramkarz, co dodatkowo wpływa na grę drużyny.
Na drugą połowę drużyna wychodzi z nastawieniem do walki o odrobienie strat, jednak kolejny raz naszą niefrasobliwość wykorzystują gospodarze i szybko podwyższają wynik na 3:1, co mocno podcina nam skrzydła, jednak nie składamy jeszcze broni. Konieczna okazuje się też zmiana ustawienia drużyny wynikająca z kontuzji naszego stopera. Po okresie walki w środkowej części boiska udaje nam się wreszcie przeprowadzić skuteczną akcję zakończoną bramką na 3:2. Gdy wydaje się, że łapiemy kontakt i jesteśmy w stanie powalczyć o korzystny wynik, gospodarze błyskawicznie odpowiadają i strzałem z dystansu podwyższają wynik na 4:2. Do końca spotkania bezskutecznie próbujemy walczyć o zmianę wyniku i odrobienie strat i ostatecznie doznajemy drugiej w sezonie porażki.

Można powiedzieć, że drugi raz przegrywamy na własne życzenie, praktycznie oddając w prezencie bramki drużynie przeciwnej. Z drugiej strony w dalszym ciągu mamy problemy ze skutecznym wykańczaniem akcji i konsekwentną grą. Na pewno gry nie ułatwiał też ciężki stan murawy, która była bardzo grząska a miejscami wręcz stała woda, narzekać można by też na słaby poziom sędziowania, jednak przede wszystkim mecz ewidentnie nie wyszedł naszym seniorom i poza krótkimi momentami dobrej gry, daleko było od tego co drużyna pokazała chociażby tydzień wcześniej w meczu z Orzechem. Mamy nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy i drużyna zaprezentuje swój dobry poziom już w najbliższą sobotę, gdzie czeka ją kolejne ciężkie spotkanie, tym razem u siebie z Olimpią Boruszowice.